Ads

14 Ekim 2010 Perşembe

Öğretmen Kemal Teaser

Tam 125 bölümdür, pazar günlerinin, tartışmasız en çok izlenen programı olan, Arka Sıradakiler dizisinde bir ayrılık var. “Bir öğretmen kaç kişinin hayatını değiştirebilir?” sloganı ile yola çıkan dizinin Kemal Öğretmeni, Arka Sıradakiler’e veda ediyor.Ancak her son yeni bir başlangıçtır sözü yine doğrulanıyor. “Kemal Hoca”, yepyeni bir dizi ile karşımıza çıkıyor. Kemal Hoca karakteri, o kadar çok sevildi ve beğenildi ki yapımcılar bu eğitim meşalesinin olabildiğince uzun süre yanması için kolları sıvadı ve yepyeni bir dizi yarattı; “Öğretmen Kemal”.

Kemal Öğretmen, yaşadığı büyük acılar ve olaylardan sonra, mesleğine bir süre ara vermiştir. Ancak, çok yakın arkadaşı ve meslektaşı olan, Leyla öğretmenin özel bir vakıf lisesinde, burslu okuyan oğlunun ölümü ile tekrar sarsılır. Bu ölüme kayıtsız kalamaz ve olayın faillerinin bulunması için araştırmaya başlar.

Kemal Öğretmen’in takip ettiği bütün izler, onu öldürülen gencin okuduğu, özel vakıf lisesine ve orada okuyan varlıklı aile çocuklarına kadar ulaştırır. Kemal hoca, yıllarca şehrin ve hayatın kenara ittiği, okulda bile arka sıralara itilmiş gençlerle uğraştıktan sonra, artık ‘ağzında gümüş kaşıkla doğanlar’ın dünyasına giriyor. Ancak gördüğü tek şey; ister varlıklı, ister fakir olsun, gençlerin her zaman bir yol göstericiye ihtiyacı olduğu.Bakalım bu kez Kemal Öğretmen kaç kişinin hayatını değiştirecek?

Arka Sıradakiler dizisinin yönetmeni, Hamdi Alkan tarafından çekilecek bu yeni dizi, yine gençlerin vazgeçilmezleri arasına girecek kadar iddialı bir yapım. Her zaman kaliteli işlerin altında imzası olan Birol Güven ise dizinin yapımcılığını üstleniyor.

Çekimlerine Ağustos ayında başlanıp, Eylül ayında yayına girecek olan, bu yeni dizide Bülent Emin Yarar’ın yanı sıra, Hamdi Alkan ve Birol Güven tarafından beşbine yakın, genç arasından özenle seçilen yepyeni yıldız adayları eşlik edecekler.

Şimdiden hikayesi ve kadrosu ile gençlerin merakla izleyeceği bir dizi olmaya aday “Öğretmen Kemal” dizisi çok yakında FOX TV’de.

Hiç yorum yok:

Ads